Recoleta Friends Arenales Lejlighed
Denne indkvartering ligger 25 minutters gang fra Japansk have og 10 minutters gang fra Las Heras metrostation.
Colección de Arte Amalia Lacroze de Fortabat er mindre end 3 km væk. Afstanden mellem Buenos Airess bycentrum og indkvarteringen er 2 km. Nærliggende attraktioner inkluderer El Ateneo Grand Splendid. Pueyrredon y French busstoppested er blot 500 meter fra hotellet og 25 minutters gang at nå frem til Once togstation.
Indkvarteringsstedet har en personlig værdiboks og en minibar i værelserne.
Dessert restaurant Rapa Nui er placeret 100 meter væk.
- Lufthavne
- Jorge Newbery Lufthavn7 km
- Togstationer
- Once Station1,8 km
På hotellet
General
- Sikkerhedspengeskab
Måltider og drinks
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
På værelset
- Minibar
- Te- og kaffefaciliteter
- Spisebord
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
- Tæppebelagt gulv
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra Recoleta Friends Arenales Lejlighed hotel?
Det vil tage dig en 20 minutters gang at komme til byens centrum fra Recoleta Friends Arenales Lejlighed hotel. - ✈
Hvor langt er Jorge Newbery fra et Recoleta Friends Arenales Lejlighed hotel?
Der er en 5-km afstand mellem Jorge Newbery og et Recoleta Friends Arenales Lejlighed hotel. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det Recoleta Friends Arenales Lejlighed hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det Recoleta Friends Arenales Lejlighed hotel ved 10:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Recoleta Friends Arenales Lejlighed hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i Recoleta Friends Arenales Lejlighed hotel er 50$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Kan jeg booke et værelse med et arbejdsområde i hotellet?
Ja, nogle af værelserne på hotellet har skrivebord.